З власного досвіду

понедельник, 25 декабря 2017 г.

Різдвяні традиції різних країн світу

Святкування одного і того ж свята у православних і католиків взагалі дуже сильно відрізняється зовні: якщо православні в основному відчувають духовну радість і внутрішнє умиротворення, то католицьке Різдво відзначається з великою помпезністю і бравурністю.

Різдвяні традиції різних країн світу
У Західній Європі свої давні традиції: матінка Європа знаходиться якраз посередині між США і Сходом. Католики в Англії, Франції, Німеччині святкують цю подію приблизно однаково. В ніч перед Різдвом малюки ставлять на підвіконня (або прив'язують до каміна) свій черевичок. Вони впевнені, що добрий гном, проходячи мимо, обов'язково загляне до них у будинок, щоб залишити подарунки; а щоб гном не пройшов повз, діти розмальовують вікна, стекла і дашки акварельними фарбами. Ялинкові іграшки обов'язково роблять своїми руками – з клаптиків, блискіток, дощику, картону і кольорового паперу.

среда, 6 декабря 2017 г.

Вітання




Щиро вітаємо призерів міського етапу  Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії 
2017-2018 н.р.:




1. Гріненко Анну  ( 10 клас) - I місце
2. Каратаєву Айлар ( 11 клас) - II місце (найкращий результат у місті)
3. Сукача Данила ( 8 клас) - II місце (найкращий результат у місті)
4. Шевченко Олесю ( 9 клас) - III місце 

Дякую за вашу працю, наполегливість та віру у перемогу. Бажаю  не зупинятися на досягнутому, а  ставити перед собою високі цілі та досягати нових наукових вершин.

вторник, 21 ноября 2017 г.

Національні парки та заповідники Африки.

Африка має найвищу концентрацію національних парків на планеті. Станом на 2014 рік тут налічують 335 національних парків. У них знайшли захист більш 1100 видів ссавців, 100 000 видів комах, 600 видів птахів і 3000 видів риб. Крім того, існують сотні заказників, лісових, морських і національних заповідників, а також природні парки.

Чорний континент багатий на природу. Вологі тропічні ліси і рівнини посушливих саван в пустелі Сахара стали домом для самих різних видів дикої природи. В Африці мешкає безліч  дивовижних тварин, у тому числі ті,  що знаходяться під загрозою зникнення. Також її розглядають як місце виникнення людської цивілізації..
Найбільш відомі  природоохоронні обє'кти:
Амбоселі (Кенія)
Масаї-Мара (Кенія)
Серенгеті (Танзанія)
Хванге ( Зімбабве)
Нгоронгоро (Танзанія)
Озеро Науру
Чобе( Ботсвана)
Крюгера (Південна Африка)
Вірунга (Конго)
Кіліманджаро (Танзанія)

суббота, 11 ноября 2017 г.

Зроблено в Україні


Світлина від Зроблено в Україні.
Україна за 10 міс. збільшила випуск легкових автомобілів в 1,9 раза, автобусів утричі.

Українські автопідприємства за січень-жовтень 2017 року виробили 6640 автотранспортних засобів, що на 79% більше, ніж за аналогічний період минулого року, зокрема виробництво легкових автомобілів зросло на 86,9% - до 5649 штук, повідомила асоціація «Укравтопром».
Згідно з її попередніми даними, в яких із серпня минулого року відсутні показники «АвтоКрАЗу», випуск автобусів збільшився в 3,1 раза - до 597 штук.
Лідером із виробництва залишається «Єврокар» - 4824 легкових авто, що на 63% краще за показник січня-жовтня-2017.

среда, 8 ноября 2017 г.

День української мови та писемності


Українська мова серед інших мов світу
 Українська мова – мова української нації, державна мова України.
Крім України українська мова поширена в Білорусі, Росії, Казахстані, Молдові, Польщі, Словаччині, Румунії, Сербії, Хорватії, Угорщині, США, Канаді, країнах Латинської Америки, Австралії, а тепер й у Португалії, Іспанії, Великобританії, Італії, Греції…

понедельник, 6 ноября 2017 г.

Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів

Війна також веде до руйнування навколишнього середовища      
5 листопада 2001 року Генеральна Асамблея оголосила 6 листопада кожного року Міжнародним днем запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів. Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/56/4. Приймаючи це рішення, вона враховувала, що шкода, заподіяна навколишньому середовищу під час збройних конфліктів, призводить до погіршення стану екосистем та природних ресурсів на тривалий період після припинення конфліктів і часто торкається не тільки однієї держави і не тільки нинішнього покоління.

воскресенье, 29 октября 2017 г.

11 столиць України, про які ви могли навіть не здогадуватися

Столиця – це статус, що залишає відбиток на будь-якому місті. Коли поселення стає центром держави, чи то велика імперія, чи місто-країна, це назавжди змінює його. Столиці завжди вабили до себе людей, які не переставали туди їхати і тим самим розбудовувати їх.
Та чи знаємо ми, скільки в Україні було столиць? Насправді їх було значно більше, ніж ми собі можемо уявити. Якісь були довше, як то Київ чи козацькі столиці, якісь всього лише 2 дні, як, наприклад, закарпатський Хуст. Але вони все одно ввійшли в історію нашої країни, і ми можемо в цьому переконатися на власні очі.

вторник, 24 октября 2017 г.

Науковці склали детальну карту підземного простору Землі

Впродовж 17 років команда науковців працювала над створенням карти підземелля – атласу, в якому зібрана і показана вся інформація про тектонічні плити: вік, місцезнаходження та глибину. Тепер кожен може на все це подивитись.



Міжнародний день ООН: цікаві факти

Традиційно в День Організації Об’єднаних Націй в залі Генеральної Асамблеї проводиться міжнародний концерт

 День ООН - це день народження Організації Об’єднаних Націй

Організація Об’єднаних націй - найбільша міжурядова організація з підтримання миру й безпеки, розвитку міжнародного співробітництва на глобальному рівні. Була створена в 1945р. з ініціативи провідних держав антигітлерівської коаліції (СРСР, США, Китай, Велика Британія, Франція). Днем заснування організації, який щорічно відзначається у світі як день ООН, є 24 жовтня 1945р. Відтоді набув чинності конституційний документ організації – Статут ООН, підписаний 26 червня 1945року на Сан – Франциській конференції 1945р. Країнами – засновниками ООН вважається 51 держава. Серед них – Україна.

пятница, 20 октября 2017 г.

Цікаві факти про вітер



Цікаві факти про вітер

Історія людини тісно пов'язана з вітром, саме він приводив у рух парусні кораблі і лопаті млинів. Попутного вітру бажаємо ми один одному і сьогодні. І при цьому впевнені, що все буде добре у справах і житті.


Вітер є всюди, і в різних частинах світу його називають по-різному, залежно від його властивостей: вовкоїд, золотоноша, манго-фанго, козяча борода, косоокий Боб, котяча лапа, кур'єр ... і ще тисячі різних назв.
Звідки вітер взагалі береться? Він виникає через нерівномірний розподіл атмосферного тиску. Вітер завжди спрямований від зони високого тиску до зони низького тиску.

вторник, 10 октября 2017 г.

Цей день в історії


Відкриття Америки  - 525-річчя





Картинки по запросу відкриття америки
12 жовтня 1492 року італійський мореплавець Христофор Колумб переплив Атлантичний океан та  досягнув сучасних Багамських островів, щиро вірячи, що дістався Східної Азії. Цього ж дня очолювана Колумбом експедиція зійшла на берег і оголосила відкриту землю власністю іспанських монархів Ізабелли і Фердинанда, спонсорів спроби знайти західний шлях до Китаю, Індії та багатих золотом азіатських островів.

четверг, 5 октября 2017 г.

Всесвітній день посмішки

6 жовтня, п’ятниця

Всесвітній день посмішки

На сторінках міжнародного календаря є такий день - Всесвітній день посмішки, в який нас закликають вкрай позитивно впливати на наш з вами настрій. Всі ми, різні люди. Щоб домогтися гарного настрою, для кожного з нас, принаймні, необхідно щось особливе.

понедельник, 2 октября 2017 г.

Супервулкани

Вчені попередили про два десятки супервулканів, які можуть прокинутися будь-якої миті

Фахівці NASA вважають, що виверження супервкулкану призведе до більш страшних наслідків, ніж падіння астероїда.



Експерти вважають, що на сьогоднішній день на Землі близько двадцяти супервулканів, які можуть прокинутися в будь-який момент. При цьому вони відзначають, що виверження такого вулкану  призведе до "вулканічної зими", в результаті якої можуть загинути мільйони людей.

четверг, 21 сентября 2017 г.

День миру

  • Карта миру у світіДень миру у 2017 році відзначають у світі 21 вересня. Ця дата встановлена резолюцією Генасамблеї ООН.День миру відзначають у світі вже 34-й раз. Згідно з резолюцією, у цей день на всій планеті повинні припинити вогонь і відмовитися від насильства. У центральних установах ООН цей день щорічно розпочинається спеціальною церемонією біля Дзвону миру. О 10-тій ранку за місцевим часом Генеральний секретар ООН перед тим, як вдарити у дзвін, виступає із спеціальним зверненням про важливість миру для всіх людей. Потім іде хвилина мовчання і виступ Голови Ради Безпеки ООН від імені членів Ради.
  • щорічний рейтинг миру (Global Peace Index 2017), 

День осіннього рівнодення

22 вересня -  День осіннього рівнодення

Астрономічний початок осені
В цю добу тривалість дня і ночі однакові. А от після осіннього рівнодення день стрімко зменшується, поступаючись місцем ночі.
День осіннього рівнодення  означає, що літо, на жаль, закінчилося, і зима починає набирати силу. Крім того, це значна астрономічна подія. 

вторник, 19 сентября 2017 г.

Увага! Конкурс!


VІII МІЖНАРОДНА ПРИРОДОЗНАВЧА ГРА «ГЕЛІАНТУС» ВІДБУДЕТЬСЯ 15 ЛИСТОПАДА 2017 РОКУ



Розмір оргвнеску за участь у грі становить:
  • — 17,00 грн. з одного учасника

Оплата оргвнеску до 15 жовтня 2017 року.

суббота, 9 сентября 2017 г.

Цікаво знати

У Канаді проживає менше людей, ніж в Токіо: цікаві факти         Цікаві факти про Канаду




Канада є найбільш освіченої країною в світі: більше половини її громадян мають вищу освіту


Продовжуючи залишатися під патронатом Британського монарха, Канада є технологічно і промислово розвиненою багатокультурною країною з двома офіційними мовами.

Фото: Shutterstock


Джерело:https://ukurier.gov.ua
1. Канада – друга за площею країна в світі після Росії. Її територія – 9,9 мільйона км² і включає в себе 6 часових поясів.
2. Кордон між США і Канадою є найдовшим у світі. Протяжність кордону – 8 891 кілометр.

пятница, 1 сентября 2017 г.

Привітання


Вітаю всіх любителів географії  з Днем Знань!

У цей день всім учням бажаю міцного здоров’я, терплячості, а головне щирого прагнення до нових знань. Нехай новий навчальний рік буде кращим за попередній і  ваші бажання стануть реальністю!

вторник, 4 июля 2017 г.

Куди і за скільки можна відправити дитину на відпочинок влітку?

Літо в розпалі, й у багатьох батьків виникає питання, куди можна відносно недорого відправити своє чадо відпочивати та набиратися здоров'я. «Слово і Діло» порівняло приблизні ціни путівок до дитячих таборів у різних регіонах країни.

Ціни на відпочинок порівнювалися з розрахунку поїздки дитини віком від 6 до 18 років на одну зміну тривалістю 16-18 днів за умови, що до ціни путівки входитиме проживання, харчування та дитяча культурна програма.
Лето в разгаре, и у многих родителей возникает вопрос, куда можно относительно недорого отправить свое чадо отдыхать и набираться здоровь. Слово и Дело сравнило примерные цены путевок в детские лагеря в разных регионах страны.
 Джерело: https://ru.slovoidilo.ua

пятница, 2 июня 2017 г.

Подорожі Україною

Топ-10 найцікавіших сіл у Карпатах

Якщо ви хочете відвідати Карпати, але ще не вирішили, куди їхати – ось вам десять гірських поселень, які ви не зможете забути.
Кожне із описаних нами гірських поселень – унікальне і незабутнє, в чому переконалися вже тисячі туристів, які відвідали ці прекрасні місця.

Верховина



Подорожі Україною: Топ-10 найцікавіших сіл у Карпатах - фото 1
© depo.ua 
Селище, що лежить на висоті 620 метрів над рівнем моря, в межах гірського масиву Чорногора, який об’єднує знамениті Говерлу, Петрос і Піп Іван. Через Верховину протікає одна з найстрімкіших карпатських річок – Чорний Черемош, тому , в літній час тут обов’язково варто спробувати спуск по річці на байдарках або надувних човнах.

Завдання на літо вчителя Чезаре

Італійський викладач Чезаре Ката склав для своїх учнів список завдань на літо. Після прочитання розумієш, чому вони обійшли весь світ. Просто ще ніхто і ніколи не отримував такого домашнього завдання:
1. Гуляйте вранці уздовж берега моря в повній самоті. Спостерігайте, як сонячні відблиски відображаються на поверхні води і думайте про те, що найбільше любите в житті. Будьте щасливі.

2. Уникайте всього, що приносить вам негатив і відчуття порожнечі (речей, ситуацій і людей). Шукайте натхнення і друзів, які вас збагачують, які розуміють вас і цінують такими, які ви є.

среда, 17 мая 2017 г.

Зроблено в Україні

В Польщу прибула перша партія українських автобусів


Світлина від Зроблено в Україні.У Польщі місцева компанія Warbus закупила 11 міських автобусів ZAZ 10C, два з них уже курсують дорогами міста Оборники у Великопольському воєводстві. Автобуси виготовив Запорізький автомобілебудівний завод (ЗАЗ).
"У важких умовах, у яких наразі перебуває Запорізький завод, виробництво сучасних автобусів, які користуються попитом у Європейському Союзі, буде відмінним способом підтримки даної галузі в Україні. Ми сподіваємося, що влада зверне увагу на наші успіхи, і у міста будуть закуповувати автобуси виробництва України", – повідомив начальник департаменту експорту автомобілів Андрій Наталуха.

среда, 19 апреля 2017 г.

День Землі (22 квітня)

Картинки по запросу День землі

    День Землі (англ. Earth Day) - назва, яку використовують щодо різних заходів, що їх проводять навесні з метою спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого довкілля планети Земля.
День Землі - громадянська ініціатива, відкрита для приєднання будь-яких людей, груп і організацій.
Є два основні періоди проведення Днів Землі - у березні (ближче до весняного рівнодення) і 22 квітня. Крім того, окремі активісти й ініціативні групи планують і проводять заходи до Дня Землі ближче до моменту літнього сонцестояння, щоби максимально 

використовувати теплу погоду і вільний час людей

Українська громада в країнах світу

Картинки по запросу українці за кордономНині число осіб українського походження, які проживають за межами України, за приблизними підрахунками становить від 12-ти до 20-ти мільйонів.
Найбільше закордонних українців проживає в Російській Федерації (за офіційною статистикою – 1,93 млн. осіб, які ідентифікують себе як етнічні українці, згідно з неофіційною статистикою – понад 10 млн. осіб); в Канаді (1 209 085 осіб українського походження); в США (згідно з даними офіційної статистики – 892992 особи, за неофіційною  – реальне число представників українського етносу в США понад 1,5 млн. осіб).
Серед країн проживання найбільших українських громад зарубіжжя – Бразилія (500 тисяч), Казахстан (333 тисячі), Молдова (477 тисяч), Аргентина (250-300 тисяч), Білорусь (159 тисяч), Німеччина (123,3 тисячі), Узбекистан (близько 87 тисяч).

понедельник, 17 апреля 2017 г.

Зроблено в Україні

Кувейт хоче закуповувати українські електробуси

Кувейт зацікавлений в покупці електробусів у Електрона

Кувейт зацікавлений в покупці електробусів у Концерну-Електрон (Львів). 
 Продукція Електрона є конкурентною на ринку.
 Публічне акціонерне товариство Концерн-Електрон (Львів) представив электробус 9 листопада 2015 року.
Повністю низькопідлоговий 12-метровий электробус Електрон моделі Е19101 розрахований на перевезення 100 пасажирів.
Для перевезення пасажирів з обмеженими можливостями передбачено відкидний пандус і місця в салоні.
Электробус обладнаний автономним обігрівачем і кондиціонером.

суббота, 15 апреля 2017 г.

Букети нарцисів та шоколадні кролики: як святкують Великдень у різних країнах світу

      Незабаром всі християни святкуватимуть Великдень. До свята заздалегідь готуються не тільки в Україні. Нашій діаспорі незабаром теж доведеться зустрічати великодні свята, щоправда, вже за іноземними традиціями. У різних куточках світу, де основною релігією є християнство, існують різні традиції святкування цього дня, причому деякі з них – дуже неординарні. То як виглядає Великдень у найбільш колоритних країнах та чим вони можуть здивувати українців? 

Читати далі:   global-ukraine-news.org

четверг, 13 апреля 2017 г.

Загибель «Титаніка»



14 квітня 1912 року 21-річний оператор телеграфу з Нью-Йорка Дейвід Сарнов прийняв сигнал біди з британського лайнера «Титанік», який завершував свій перший рейс з Англії до Америки і, рухаючись на максимальній швидкості, він наткнувся на айсберг і, розколовшись на дві частини, затонув. Загибель «Титаніка», яка забрала життя більше півтори тисячі чоловік, стала однією з найбільших катастроф XX століття.

понедельник, 3 апреля 2017 г.

День створення НАТО

   4 квітня, вівторок
Північноатлантичний Альянс був заснований 4 квітня 1949 року
North Atlantic Treaty Organization, NATO або НАТО - Організація Північноатлантичного договору, Північноатлантичний Альянс, був заснований 4 квітня 1949 року у США з метою захисту миру і стабільності. Основною загрозою на той момент для Європи і решти цивілізованого світу був Радянський Союз.

суббота, 1 апреля 2017 г.

З КИЄВА ВИРУШИЛА 22 УКРАЇНСЬКА АНТАРКТИЧНА ЕКСПЕДИЦІЯ


З аеропорту "Бориспіль" вирушила 22-га антарктична експедиція на станцію 
"Академік Вернадський"

12 українських вчених-дослідників, серед яких геологи, геофізики, біологи, медики та інженери вирушили на експедицію до Антарктики, вони замінять попередню команду, яка провела там цілий рік, повідомляє видання "Радіо свобода".
Бюджет цьогорічної експедиції – 39,2 млн грн. Головною проблемою функціонування українських антарктичних експедицій є відсутність наукового судна для забезпечення діяльності станції. Своє судно Україна втратила після анексії Криму. 
У 1996 році Велика Британія продала Україні одну зі своїх антарктичних станцій "Фарадей" за символічний 1 фунт стерлінгів. Такий щедрий "дарунок" пояснюється просто – обслуговування зайвої дослідницької бази коштує чимало та й на те, щоб її закрити, також необхідно багато часу та коштів. Відтоді Україна стала однією з держав, які мають свою базу в Антарктиді. Станцію було перейменовано на честь академіка Вернадського.
Джерело:http://www.5.ua/nauka

Зроблено в Україні

Новітній український літак Ан-132 здійснив перший політ  

   У п'ятницю, 31 березня, новітній    український літак - транспортний Ан-132 -  вперше піднявся в повітря.
  Перший політ Ан-132 здійснив на  київському аеродромі на Святошино,  передає «Є!» з посиланням на LB.ua. 
  Літак Ан-132D розроблений за  замовленням Саудівської Аравії. Його  вантажопідйомність - 9,2 тонни, довжина -  24,5 метра, висота - 8,8 метра, розмах крил -  29,2 метра. 
 Антонов підписав меморандум про намір  спільного виробництва 80 літаків Ан-132  для Саудівської Аравії. Частина літаків  буде вироблятися в Україні, в Саудівській Аравії створюватимуться потужності для виробництва і його компонентів. 
Інтелектуальна власність на літак поділена в рівних частках між двома сторонами. Рішення про підписання контракту буде прийнято після поставки першого зразка. Ан-132 - перший літак в лінійці Антонова без російських комплектуючих.
 Літак призначений для польотів на близько - і середньомагістральних маршрутах, він зможе виконувати широкий спектр завдань з перевезення вантажів. Він буде мати крейсерську швидкість до 500 км/год і максимальну висоту крейсерського польоту 9000 м з максимальною навантаженням на 9,2 тонни.

Джерело: http://www.ednist.info/news/59502

Топ-5 національних символів України

Те, що робить нас українцями: зашифровані обереги у національному строю, одна з найстарших валют світу, мелодії українських Карпат та довершеність скіфських скарбів.

четверг, 30 марта 2017 г.

1 квітня - Міжнародний день птахів (День орнітолога)

Картинки по запросу міжнародний день птахів
На січень 2017 року, за даними IOC World Bird List, науці відомо 10 672 видів нині живих птахів (всього 20 344 підвидів), а також 156 видів в даний час знаходяться під загрозою вимирання.
А Ви знали, що єдиний в світі птах, у якої взагалі немає крил, це Ківі. Він живе в Новій Зеландії.
Температура тіла птахів на 7-8 градусів вище, ніж у людини, а серце птаха б’ється близько 400 разів на хвилину. Це під час відпочинку. І близько 1000 ударів в хвилину під час польоту! У польоті птахи здатні розвивати швидкість понад 320 км / год, наприклад це робить сокіл сапсан під час полювання.

понедельник, 20 марта 2017 г.

Сьогодні – День весняного рівнодення, початок астрономічної весни

Сьогодні – День весняного рівнодення, початок астрономічної весни20 березня наша планета проходить через момент сонячного рівнодення. Разом із тим, розпочинається весна за астрономічним, природним, календарем.

День весняного рівнодення є важливою віхою зміни сезонів, адже це й астрономічний початок весни. 

Як відомо, навесні день збільшується, а ніч скорочується. І 20-21 березня наступає момент, коли тривалість дня і тривалість ночі стають рівними. Такий день власне й називається днем весняного рівнодення. 

суббота, 11 марта 2017 г.

Цікаві факти про країни світу


20 цікавих фактів про країни світу,
які ми пропонуємо вашій увазі. Дана добірка складається з різноманітних цікавинок про країни світу.

1. Країна з найменшою кількістю лісу: Гаїті. Ліси в Гаїті практично повністю вирубані. Це помітно навіть на знімках з супутника: Ви можете визначити, де Гаїті межує з Домініканською республікою, в якій ліси все ще ростуть.
2.Найбільш освічена країна світі: Канада. 50% населення цієї країни мають освіту не нижче середньої спеціальної. За Канадою слід Ізраїль — і Японія 45% — 44%.
3. Країна, яка з найбільшою ймовірністю скоро опиниться під водою: Мальдіви. Жителі Мальдівських островів мають серйозні причини побоюватися затоплення: через глобальне потепління острова щороку все більше занурюються під воду.

Зроблено в Україні



Світлина від Зроблено в Україні.
Завод «Єврокар», що випускає автомобілі Skoda (Соломоново Закарпатської обл.), 9 березня офіційно презентує початок виробництва кросовера Skoda Kodiaq, повідомляє прес-служба Федерації роботодавців автомобільної галузі.
Згідно з повідомленням, Skoda Kodiaq – перший SUV в лінійці Skoda (світова прем'єра відбулася 1 вересня 2016 року в Берліні), на ринку України буде представлений в двох комплектаціях Ambition і Style.

четверг, 9 марта 2017 г.

Тарас Шевченко – географ і картограф в Аральській географічній експедиції (1848 -1849 pp.)


В Аральській географічній експедиції Т. Г. Шевченко розкрив себе не тільки як художник, але й як географ-картограф.
30 травня 1847 року учасникам Кирило-Мефодіївського товариства оголосили вирок.  А через добу Т. Шевченка в супроводі фельд'єгеря відправлено до Оренбурга, де містився штаб Окремого Оренбурзького корпусу.
Десять років, від 1847 до 1857 року, пробув великий поет, художник, мислитель і борець за волю України на засланні. У 1848-1849 pp. Т. Шевченко брав участь в Аральський експедиції під керівництвом відомого російського мореплавця капітана-лейтенанта О. І. Бутакова. 
Джерело:http://geographer.com.ua

среда, 8 марта 2017 г.

День народження Тараса Шевченка

9 березня, четвер

Поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу. Один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я Тараса Григоровича. Діаметр кратера Т. Г. Шевченко – 137 кілометрів. 1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Більшість — 1256, розташовані на території України, майже півтори сотні розмістились у 35 країнах. Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.

понедельник, 6 марта 2017 г.

Міжнародний жіночий день

 

тюльпани             Міжнародний жіночий день
 (8 березня) - міжнародний день жіноцтва; дата, яку відзначають як окремі люди, так і великі групи в усьому глобальному суспільстві. Цей день визнається Організацією Об'єднаних Націй, в багатьох країнах світу цей день встановлено державним святом.
8 березня є офіційним вихідним днем в Азербайджані, Анголі, Білорусі, Буркіна-Фасо, В'єтнамі, Грузії, КНДР, Казахстані, Камбоджі, Киргизстані, Китаї, Конго, Лаосі, Македонії, Молдові, Монголії, Непалі, Таджикистані, Туркменістані, Росії, Уганді, Україні.

вторник, 21 февраля 2017 г.

Вітаємо!

Марина  Ярощук

Щиро вітаємо Ярощук Марину, ученицю 11 класу, за зайняте 2 місце в III (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з економіки! Бажаємо  нових досягнень і перемог!


понедельник, 20 февраля 2017 г.

ГЕОГРАФІЧНИЙ ЦЕНТР ЄВРОПИ ВИЗНАЧИЛИ ІТАЛІЙСЬКІ ІНЖЕНЕРИ 130 РОКІВ НАЗАД

P4270012Закарпаття – особливий найзахідніший регіон України, що розташований на південно-західних схилах Карпат. Однією з туристичних принад краю є Географічний центр Європи, що визначений поблизу міста Рахова, у межах села Ділове 130 років тому.
Історія визначення цього пункту є непростою. 
Джерело:http://cerkio.livejournal.com/51684.html

суббота, 18 февраля 2017 г.

ГЕОЛОГИ ВІДКРИЛИ НА ЗЕМЛІ НОВИЙ КОНТИНЕНТ

Нова Зеландія - це континентМіжнародна група геологів з Нової Зеландії, Австралії і Новій Каледонії заявили про відкриття під товщею води Тихого океану нового континенту.
Недавні дослідження привели вчених до висновку, що Нова Зеландія — це континент. До того ж, в цей континент, крім, власне, Нової Зеландії, входить і розташований з нею на одній континентальній плиті Нова Каледонія. Повідомляє про це журнал Nature News. Новий материк, що отримав назву Зеландія, розташований в південно-західній частині найбільшого океану планети.