Україна покращує свої позиції в багатьох світових рейтингах. Крім того, що після отримання Україною безвіза до країн ЄС різко зросла цінність українського паспорта, покращилися загальні показники рівня економічної свободи, а також відкритості державних даних. Сьогодні ми вирішили порівняти, які позиції в світових рейтингах посідала Україна в 2013 та 2018 роках.
З власного досвіду
▼
пятница, 15 февраля 2019 г.
Рекорди областей України: де найлегше вести бізнес, а де – найкраще навчають школярів
У 2018 році кожен регіон України відзначився своїми здобутками й перемогами. Вважається, що найбільші здобутки крани в площині агросектору, але насправді деякі регіони випереджають інші за кількістю відремонтованих доріг чи за найвищими результатами учнів із ЗНО. «Слово і Діло» пропонує подивитись, які рекорди та в яких галузях встановили області цьогоріч.
Детальніше – на інфографіці.
среда, 13 февраля 2019 г.
Берил і топаз Волині
Історія досліджень берилу і топазу в Україні започаткована у другій половині XIX ст. Г. Й. Осовським. У 1867 р. він в околицях сс. Гута і Писарівка Житомирського повіту звернув увагу на нагромадження зразків кременю, перемішаних із уламками димчастого кварцу, моріону та гірського кришталю серед каолінової маси - продуктів руйнування перекритих малопотужними пухкими відкладами гранітних пегматитів.
Невдовзі Г. Й. Осовський у цій місцевості знайшов кристали топазу і берилу. Нині топази і берили з камерних пегматитів Волинського родовища (Коростенський плутон) - єдине джерело видобутку ювелірного, колекційного та технічного топазу в Україні. Серед українських топазів відомі кристали-гіганти - рекордсмени у Європі та Азії, які виросли в заноришах і за абсолютною вагою увійшли до неофіційного всесвітнього переліку кристалів- унікумів.
воскресенье, 10 февраля 2019 г.
Природні дива України, які точно треба відвідати. Казкові фото
Для того, аби побачити щось неймовірне, не обов’язково їхати кудись далеко. Багато природніх чудес розташувались прямо у нас перед носом.
Ось список фантастичних природних див, які варто додати у свій туристичний маршрут.
Водоспад Білі камені
Цей мальовничий водоспад розташований на Дніпропетровщині. Вперше про нього згадують у 1932 році, коли було створено Карачунівське водосховище.
Висота потоку становить 12 метрів.