З власного досвіду

среда, 23 ноября 2016 г.

Таємниці Сахари

Таємниці Сахари
Пустеля Сахара — унікальне місце. Дивовижно, наскільки вміло люди, тварини та рослини пристосувалися до життя в умовах постійної спеки, засухи та майже повної відсутності води!
Пропоную прогулятися безмежними пісковими просторами Сахари та дізнатися багато нового про цю таємничу пустелю. То, як, Ти зі мною?
Цікаві факти про Сахару
Сахара — найбільша пустеля на Землі і займає 30 % площі всієї Африки. А це половина території Росії, або площа Бразилії, п’ятої за величиною країни в світі.
На території Сахари розташовані десять країн: Єгипет, Алжир, Туніс, Лівія, Західна Сахара, Мавританія, Нігер, Марокко, Чад та Судан.
Цікаві факти про Африку
А чи знаєш Ти, що «Сахара» в перекладі з арабської мови означає «пустеля»? Місцеві жителі ще називають її «Морем без води», адже 5-10 тис. років назад тут було багато озер, рік і тропічних лісів.
Цікаво, що дюни Сахари переміщуються зі швидкістю від кількох сантиметрів до сотень метрів за рік, досягаючи при цьому висоти 250 м.
Таємниці Сахари, фото 1
Де-не-де в пустелі можна зустріти оазиси — водойми з розкішною зеленою рослинністю навкруги. Саме тут і влаштовують села, а іноді будують цілі міста. Щороку кількість оазисів невпинно зменшується.
Таємниці Сахари, фото 2
Таємниці Сахари, фото 3
Середньодобова температура в пустелі +40 °C, проте вдень пісок іноді прогрівається і до +80 °C. А вночі температура може різко впасти до -15.
Таємниці Сахари, фото 4
Таємниці Сахари, фото 4
Дощ у Сахарі — дуже рідкісне свято. Натомість часті піщані бурі, викликані гарячими пустельними вітрами. За останні 50 років кількість піщаних бур збільшилась у 10, а то й у 40 разів.
Таємниці Сахари, фото 5
Таємниці Сахари, фото 6
Зараз у Сахарі проживають 2,5 млн людей. Проте раніше населення пустелі було значно більшим. Через Сахару часто тягнулися каравани торговців, що везли золото, мідь, рабів, страусине пір’я. Тільки уяви собі, перехід через пустелю і назад займав півтора року!
Таємниці Сахари, фото 7
Це таємнича Структура Рішат, або «Око Сахари» діаметром 50 км. Вчені досі не знають причин виникнення цього дивовижного утворення.
"Око Сахари"
Корні місцевих рослин простягаються вглиб землі на 15-20 метрів. Так загартовані рослини добувають собі воду, аби ще довго утримувати її та економно використовувати.
Таємниці Сахари, фото 9
Тваринний світ Сахари налічує 4000 видів.
Верблюди можуть прожити без води цілих дві неділі, а без їжі до місяця. Ці дивовижні тварини відчувають запах вологи ще за 50 км та за один раз можуть випити близько 100 літрів води.
Тваринний світ Сахари(Африка) - верблюд
Цікаво те, що на такій жарі верблюди зовсім не потіють. Їх великі горби — це жир, який дозволяє тваринам довго обходитись без їжі.
Неймовірно, але верблюди — відмінні плавці. І це в той час, коли більшість із них ніколи не бачила жодної водойми.
Піщаний кіт — найменший представник диких кішок. Довжина тіла — всього 65-90 см, 40 % якої займає хвіст. Ці малюки ведуть нічний спосіб життя, рятуючись від денної спеки в норах.
Тваринний світ Сахари(Африка) - піщаний кіт
Ще один яскравий представник фауни Сахари — ефіопський їжак. До речі, він може обходитись без їжі до 2,5 місяців.
Тваринний світ Сахари(Африка) - ефіопський їжак
Крихітка фенек — найменша лисичка в світі теж мешкає в Сахарі.
Температура тіла ориксів може досягати 45°С. Незважаючи на їх хорошу витривалість (довго можуть обходитись без води), нині ориксам загрожує повне зникнення.
Тваринний світ Сахари(Африка) - орікси
Ось такі вони, таємниці пустелі Сахари 
за матеріалами сайту "Пустунчик"  http://pustunchik.ua/ua/online-school/geography
http://pustunchik.ua/ua/online-school/geography

Комментариев нет:

Отправить комментарий