З власного досвіду
- Головна
- Про мене
- Пізнаємо природу
- Фізична географія, 6 клас
- Географія материків та океанів, 7 клас
- Географія 8 клас
- Географія України, 9 клас
- Географія: регіони та країни, 10 клас
- 11 клас
- Готуємось до олімпіад
- Учнівські проекти
- Географічні сайти та блоги
- Класний керівник
- Географічні ігри
- Географія у віршах
- Географічні карти, атласи, підручники
- Відео до уроків
вторник, 27 декабря 2016 г.
понедельник, 26 декабря 2016 г.
Дата в географії
Що відбувалось в цей день з точки зору географії?
26 грудня 2004 року стався найбільш смертоносний землетрус у сучасній історії, зафіксований в Індійському океані, на північ від острова Суматра.
Землетрус в Індонезії 2004 — потужний землетрус, попередньо оцінений в 6.8 балів за шкалою Ріхтера, пізніші, точніші оцінки для землетрусів такої сили за шкалою миттєвої магнитуди, це 9.0 балів. Епіцентр був розташований на дні Індійського Океану на захід від північного узбережжя Суматри, Індонезія. Це найбільший землетрус з часу землетрусу 1964 року на Алясці, сила котрого становила 9.2 балів за шкалою Ріхтера. Понад 100 000 чоловік загинули внаслідок цунамі висота котрого місцями сягала 15 метрів.
воскресенье, 25 декабря 2016 г.
На Філіппіни налетів потужний тайфун
Надзвичайні події 25.12.2016
На східне узбережжя Філіппін налетів тайфун "Нок-Тен" із поривами вітру швидкістю до 255 км/год. Райони біля острова Катандуанес відчули стихію о 12:30 за київським часом (18:30 за місцевим), передає ВВС. Зазначено, що повідомлень про жертви чи руйнування поки не надходило. Водночас близько 100 тисяч людей евакуювали із зон ризику.
Кліматичні рекорди України
9 кліматичних рекордів України
Проблеми зміни клімату встають в одну шеренгу з найактуальнішими питаннями, що стоять перед людством. Надзвичайні погодні умови, які все частіше спостерігаються в світі та в Україні, викликають до питань клімату підвищений суспільний інтерес. Спираючись на архівні дані, кліматологи Центральної геофізичної обсерваторії вирішили повідомити про 9 кліматичних рекордів, якими відзначилася природа за 150-річний період регулярних метеорологічних спостережень в Україні: 1. Максимальна температура повітря +42,0°С була зафіксована 12 серпня 2010 року на метеостанції Луганськ; |
пятница, 23 декабря 2016 г.
Якби лід на планеті розтанув: відео
Ми вже знаємо, що багато наслідків зміни клімату є незворотними - рівень Світового океану з кожним роком збільшується великими темпами, за оцінками Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, до кінця цього століття він може піднятися ще на метр і більше.
Виходячи з даних National Geographic на 2013 рік, якби весь материковий лід на планеті розтанув, рівень моря зріс би на 65 м - форма континентів б змінилася, а багато великих міст пішли під воду. Які саме, можна побачити на відео, наданими виданням Business Insider.
Джерело: http://geografica.net.ua/
четверг, 22 декабря 2016 г.
Сьогодні День зимового сонцестояння
среда, 21 декабря 2016 г.
Top 10 / П'ять найвищих та п'ять найширших водоспадів світу
Венесуела, ПАР, Перу, США, Канада, Зімбабве, Норвегія, Бразилія - ці країни об'єднує одне: тут знаходяться найбільші водоспади світу. Розташовані в національних парках, іноді на межі двох, а то й трьох держав, ці місця приваблюють шанувальників гострих відчуттів - бейсерів (любителів стрибнути з високої точки, озброївшись планером або парашутом), альпіністів і молодят.
воскресенье, 18 декабря 2016 г.
Як святкують Новий Рік в різних країнах?
Казковий, чарівний, таємничий Новий рік – одне з найулюбленіших та найпопулярніших свят в багатьох країнах світу. І якщо для нас основними елементами новорічного свята є ялинка, запах мандаринок, салат “Олів’є”, і загадування бажань під бій курантів, то жителі інших країн мають свої, відмінні від наших звичаї. Дізнайтеся про святкування Нового Року в різних країнах світу. Пропонуємо Вашій увазі рейтинг найбільш незвичайних традицій.
АВТОР PROCIKAVE.COM
Географічні рекорди
Найвіддаленіша від світового океану точка суші розташована в китайській пустелі Дзоосотойя Елісен, у Сін-К'янгу.
Найближча точка океанічного узбережжя віддалена від згаданого місця на 2648 км.
Найбільша частина світу - Азія, площа якої 43 млн. кв. км.
Найбільший материк земної кулі - Євразія. Її площа 54,4 млн. кв. км.
Найменший з материків - Австралія (7 млн. кв. км). Також утримує за собою звання найвіддаленішого, найрівниннішого, найпосушливішого і найменш населеного материка.
Найбільша частина світу - Азія, площа якої 43 млн. кв. км.
Найбільший материк земної кулі - Євразія. Її площа 54,4 млн. кв. км.
Найменший з материків - Австралія (7 млн. кв. км). Також утримує за собою звання найвіддаленішого, найрівниннішого, найпосушливішого і найменш населеного материка.
Джерело: http://www.geograf.com.ua
пятница, 16 декабря 2016 г.
Географічні рекорди
Людство весь час цікавили рекорди та екстремуми. Наша планета, подібно до спорту, має своїх чемпіонів та свої рекорди. Географічні рекорди можна виявити у всіх сферах географічної оболонки, а знання цих рекордів допомагає нам чіткіше зрозуміти реальні масштаби географічних об'єктів та явищ навколо нас.
Рекорди гідрографії
Найбільший з океанів - Тихий. Він займає майже таку саму площу, скільки всі інші океани (Атлантичний, Індійський і Північний Льодовитий) разом узяті. На його території (159 млн. кв. км) досить вільно розмістилися б усі материки, причому, залишилося б місце ще й для другої Африки. Джерело: http://www.geograf.com.ua
понедельник, 12 декабря 2016 г.
"Амазонка та водоспади Ігуасу в Південній Америці."
На сторінці "Географія материків та океанів" можна переглянути пізнавальне відео " Амазонка та водоспади Ігуасу в Південній Америці", а також презентацію "Природні зони Південної Америки"
Повторюємо тему "Географічні координати"
Для того, щоб можна було однозначно визначити місце розташування точки в просторі, були придумані географічні координати. Завдяки цій системі завжди можна знайти будь-яку точку на глобусі, на карті або на місцевості.
- карта або глобус;
- електронна карта;
- супутниковий навігатор.
- Перевір свої знання про географічні координати ( Цікава вікторина!)
вторник, 6 декабря 2016 г.
Результати олімпіади
4 грудня відбувся 2 (міський) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з географії. Члени команди гімназії показали такі результати:
1. Казмірук Юлія (8 клас) - 3 місце
2. Гріненко Анна(9 клас) - 1 місце
3. Каратаєва Айлар (10 клас) - 3 місце
4. Артюх Анна (11 клас) - 2 місце
5. Мирончук Даша (11 клас) - 3 місце
Готуємось до директорських семестрових контрольних робіт.
Збірник тренувальних завдань для всіх класів. https://drive.google.com/file/d/0B-MQatoZovnLU1FKRnd4LVlOUE0/view?usp=sharing
6 клас - Теми 1-4
7 клас - Тема 9
8 клас - Теми 13,14, 19
9 клас - Теми 18,19,20, 21( до "Лісової промисловості")
6 клас - Теми 1-4
7 клас - Тема 9
8 клас - Теми 13,14, 19
9 клас - Теми 18,19,20, 21( до "Лісової промисловості")
воскресенье, 4 декабря 2016 г.
суббота, 3 декабря 2016 г.
Посвята у гімназисти учнів 5-А класу
Вітаємо переможця !!!
В жовтні – листопаді 2016 р. відбулася Обласна та міська учнівська Інтернет-олімпіада з основ економіки, яку організували і провели Міжнародний університет фінансів та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» за сприяння Київської обласної та міської державних адміністрацій.
В Інтернет-олімпіаді з основ економіки брали участь учні 10 та 11 класів.
Від Переяслав-Хмельницької гімназії в Олімпіаді взяла участь учениця 11 класу Ярощук Марина, яка у першому (заочному) турі ввійшла у число призерів і була запрошена на заключний етап, який відбувся 30 листопада 2016 року і Міжнародному університеті фінансів ( м.Київ)
среда, 30 ноября 2016 г.
Уроки національно-патріотичного виховання
На сторінці " З власного досвіду" можна переглянути розробки уроків та презентації з національно-патріотичного виховання:
1. Урок та презентація"Дослідження Африки. Дослідження Є.Ковалевського"
2. Урок та презентація "Людські раси. Дослідження М.М. Міклухо-Маклая"
3. Урок та презентація " Населення Північної Америки. Зв'язки України з країнами Пн. Америки"
1. Урок та презентація"Дослідження Африки. Дослідження Є.Ковалевського"
2. Урок та презентація "Людські раси. Дослідження М.М. Міклухо-Маклая"
3. Урок та презентація " Населення Північної Америки. Зв'язки України з країнами Пн. Америки"
среда, 23 ноября 2016 г.
Таємниці Сахари
Пустеля Сахара — унікальне місце. Дивовижно, наскільки вміло люди, тварини та рослини пристосувалися до життя в умовах постійної спеки, засухи та майже повної відсутності води!
Пропоную прогулятися безмежними пісковими просторами Сахари та дізнатися багато нового про цю таємничу пустелю. То, як, Ти зі мною?
Шановні відвідувачі блогу, щиро вітаю вас!
Адже нас дуже багато- всіх, хто цікавиться географією: тих, що лише почали вивчати її у школі, а, можливо, вже навчаються на географічних факультетах, а, може, вже самі навчають інших...
Ким би ви не були , скільки років би не мали - географія завжди захоплює, манить у далекі подорожі, вабить до ще незвіданного, таємничого... То ж давайте разом помандруємо у цей надзвичайно захоплюючий світ географії!. Сподівають на вашу підтримку і влучні коментарі.
Подписаться на:
Сообщения (Atom)