З власного досвіду

воскресенье, 1 января 2017 г.

Дата в географії

Прапор Аляски (Фото: alaska-in-pictures.com) 3 січня 1959 року Аляска стала 49-м штатом США
3 січня 1959 року, через 218 років після відкриття європейцями і через 92 роки після придбання у Росії за ціною 2 центи за акр Аляска стала 49-м штатом США.

 Аляска (англ. Alaska) — найбільший штат США на північно-західній околиці Північної Америки, який включає півострів Аляска: усю північно-західну частину материка, Алеутські острови і архіпелаг Олександра; загальна площа — 1 717 855 км2; площа суходолу — 1 478 457 км2. Аляска стала 49-им штатом Сполучених Штатів 3 січня 1959.


Штат межує з канадською територією Юкон і провінцією Британська Колумбія на сході, Росією на невеликому проміжку Берингової протоки на заході. Омивається затокою Аляска і Тихим океаном на півдні, Беринговим морем, Беринговою протокою і Чукотським морем на заході, і морем Бофорта і Північним Льодовитим океаном на півночі. Складається з материкової частини і великого числа островів: архіпелаг Александра, Алеутські острови, острови Прібилова, острів Кад'як, острів Святого Лаврентія. Омивається Північним Льодовитим і Тихим океанами. На Тихоокеанському узбережжі — хребет Аляски; внутрішня частина — плато заввишки від 1200 м на сході до 600 м на заході; переходить в низовину. На півночі — хребет Брукс, за яким розташована Арктична низовина.

Гора Мак-Кінлі (Деналі) (6194 м) — найвища в Північній Америці. Є діючі вулкани. У горах льодовики (Мейлспін). У 1912 в результаті виверження вулкана виникла Долина десяти тисяч димів.

Північну частину штату вкриває тундра. Південніше розташовані ліси. До складу штату входить острів Малий Діомід в Беринговій протоці, розташований на відстані 4 км. від острова Великий Діомід (о. Ратманова), який належить Росії. На Тихоокеанському узбережжі клімат помірний, морський, відносно м'який; у решті районів — арктичний і субарктичний континентальний, з суворими зимами.

Групи племен перейшли перешийок (тепер Берингова протока) приблизно 12 тис. років тому, ескімоси стали селитися на арктичному узбережжі Сибіру приблизно в другому тисячоріччі до н. е., алеути заселили Алеутський архіпелаг близько 1000 до н. е. Першим європейцем, що відвідав Аляску, був Вітус Берінг у 1741. Аляска була колонією Росії з 1744, 18 жовтня 1867 була продана США за 7,2 млн. доларів [1]; золото там було виявлене п'ять років потому. Стала штатом у 1959. З 1968 там розробляються різні мінеральні ресурси, особливо в районі затоки Прудо, на південному сході від Поінт Барроу. В 1977 було прокладено нафтопровід від затоки Прудо до порту Вальдіз. У 1989 стався розлив нафти з танкера «Принц Вільям», що стало причиною серйозного забруднення навколишнього середовища.

На півночі видобуток нафти-сирцю (нафтопровід завдовжки 1250 км до порту Вальдіз (Valdez)), природного газу, вугілля, міді, заліза, золота, цинку; рибальство; вирощування північних оленів; лісозаготівля і мисливство; авіатранспорт; військові авіабази. Чималий дохід приносить туризм, який з кожним роком тут стрімко розвивається. Туристів Аляска приваблює суворими пейзажами і національними парками.
 Джерело: http://pgf.rv.ua/

Комментариев нет:

Отправить комментарий