пятница, 15 февраля 2019 г.

Рекорди областей України: де найлегше вести бізнес, а де – найкраще навчають школярів

У 2018 році кожен регіон України відзначився своїми здобутками й перемогами. Вважається, що найбільші здобутки крани в площині агросектору, але насправді деякі регіони випереджають інші за кількістю відремонтованих доріг чи за найвищими результатами учнів із ЗНО. «Слово і Діло» пропонує подивитись, які рекорди та в яких галузях встановили області цьогоріч.
Найбільше підприємств у Дніпропетровській області, хоча найнижче безробіття в Харківській, між тим зарплату вчасно виплачують найкраще в Чернівецькій області.
Детальніше – на інфографіці.

Зображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Під час опитування підприємців з’ясувалося, що найлегше вести бізнес у Вінницькій області, яка очолила регіональний рейтинг Doing Business у 2018 році.
Дослідження регіонів проводилося за шістьма ключовими складовими: створення підприємства, отримання дозволу на будівництво, сплата місцевих податків, оформлення земельної ділянки, під'єднання до електромереж та електронні сервіси.
З максимально можливих 600 балів Вінницька область набрала 334. Зазначимо, що відрив між першим і другим місцем – лише два бали. На другому місці опинилася Івано-Франківська (332 бали), на третьому – Житомирська (313 балів) області. До топ-5 потрапив Київ (311 бал) і Львівська область (309 балів).
Аутсайдерами рейтингу виявилися Луганська (260 балів), Запорізька (253 бали) та Чернівецька (247 балів) області.

Найбільшого приросту іноземних інвестицій змогла досягти Хмельницька область, де в 2018 році за 9 місяців в область вклали на 16,3% грошей більше порівняно з таким же періодом 2017 року.
У Харківській області найменше безробітних. За даними Держстату, серед працездатного населення кількість тих, хто не має роботи, становить 5,3%.
Натомість Чернівецька область може похвалитися тим, що цього року там найменша в країні заборгованість із виплати зарплат – 448 тис. грн.
Лідером із розвитку позашкільної освіти цього року стала Сумська область, де 70% школярів ходять до спортивних секцій, театральних гуртків чи до музичних шкіл і займаються іншими видами позашкільної освіти.
Найкраще готують дітей до вступу до вишів у Львівській області. Принаймні, за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, які були отримані випускниками шкіл у 2018 році, найкраще із завданнями впоралися школярі Львівщини. На другому місці Черкаська область, далі йдуть Київська, Тернопільська та Харківська області.
Найбільше новозбудованого житла звели в Київській області – 11 тис. 482 квартири загальною площею 976,1 тис. кв. м. Це не дивно, адже в області спостерігається найбільший міграційний приріст населення – майже 70 тисяч внутрішньо переселених осіб, а в Києві обліковано 174 тис. 689 переселенців.
Але вимушене лідерство за кількістю облікованих переселенців зареєстроване в Донецькій області – 540,4 тис. осіб, що виїхали з окупованих територій. Також в області найбільша середньомісячна зарплата, яка становить 9 тис. 498 грн. Окрім того, в регіоні зафіксований найбільший приріст капітальних інвестицій.
Лідером з експорту товарів цього року стала Дніпропетровська область, де наторгували на 6,4 млрд дол. До того ж на Дніпропетровщині зафіксували найбільшу кількість підприємств – 27 тис. 892.
Одеська область стала рекордсменом одразу в кількох сферах. Область посідає перше місце за кількістю вкладених коштів у будівництво – 11,8 млрд грн. Також на Одещині зібрали найбільший урожай пшениці (23,5 млн центнерів), тому що в області до того ж ще й найбільші площі сільськогосподарських угідь, які перебувають у користуванні агропідприємств.

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...